pruikje knippen

Stel je vragen over levertijden, douane, reparaties, problemen, etc. of geef je antwoorden.
Zoek eerst of er een soortgelijke thread voor jouw vraag bestaat. In dit subforum is reageren na een lange tijd nog toegestaan.

Moderator: Café Mods

Rooziej
SD13
SD13
Posts: 713
Joined: 21 Jul 2010 21:55
Location: Deventer

pruikje knippen

Postby Rooziej » 05 Dec 2010 20:07

Hoi hoi allemaal.

ik heb pas een pruikje gekocht van het forum hier, en ik zou de punten graag iets bij willen knippen, want hij pluist heel erg.
Alleen ik kan dus echt een pruikje niet recht knippen. (ik heb in het begin een nieuwe pruik voor Isamu moeten bestellen omdat ik hem helemaal scheef had geknipt :P) dus heeft iemand anders er ervaring mee, en hoe knip je het dan? of heb je er ook gewoon veel op geoefend?

ik hoor het graag ^^

*koekjes en thee voor wie dit leest ^^*
:tea:
@ Home:
Isamu
Usagi
Yaora
Joshua
Rikugou
Haru-Hanako
Enma
AiYumeko
Coming:

Ezzora
SD
SD
Posts: 369
Joined: 28 Jul 2009 22:39
Location: Klaaswaal

Postby Ezzora » 05 Dec 2010 23:27

wat ik had gedaan met een pruik die ik moest knippen is eerst een deel van wat je weg wilt in 1 keer afknippen en daarna met de schaar parallel aan de haren knippen, zo kon ik het korter krijgen en je gaat niet in 1 keer scheef (ik bedoel dus dat je niet de haren doorknipt maar inknipt meer, zo valt het ook wat 'natuurlijker' )

je kan ook weft voor weft werken, dus van onder naar boven per rijtje haren knippen (eigelijk zoals kappers werken)
where I'm from, we believe all sorts of things that aren't true. We call it - "history."

FrankenMar
Hound
Hound
Posts: 1041
Joined: 24 Jan 2010 22:19
Location: midden Limburg

Postby FrankenMar » 06 Dec 2010 00:26

Ik ben zelf ook altijd doodsbang om te veel af te knippen dus knip ik heeeele korte stukjes, maximaal een millimeter, dus gewoon ontzettend voorzichtig, en ik gebruik altijd een kammetje of iets anders om de plukken naar voren te halen.
En niet te veel in één keer af willen knippen.

En oefening baart kunst, je wordt steeds beter.
"Be yourself. Those who matter don't mind and those who mind don't matter"

tha_queen_of_chaos
Hound
Hound
Posts: 1203
Joined: 29 Jul 2008 11:49
Location: Krommenie
Contact:

Postby tha_queen_of_chaos » 06 Dec 2010 07:50

Je kan ook het beste het pruikje nat maken. Zo zijn de haren wat zwaarder en springen die minder snel op.
De haren vasthouden zoals een kapper doet helpt ook, want dat zorgt ervoor dat de haren niet weggeduwd worden door de schaar (waardoor het vaak scheef gaat)

Nadat de lengte goed is altijd nog wat inknippen zoals ezzora zegt. De schaar in een hoek van ongeveer 70 graden houden en hele kleine knipjes maken.
Dit geeft een wat natuurlijker effect.
Shacking up with: Megami-limhwa luna, Kami- Soom Lazule, Akuma-Limhwa half elf, Seishin- Soom MD Sphaler
Seishin- Soom MD Sphaler
My livejournal NL BJD Forum

Rooziej
SD13
SD13
Posts: 713
Joined: 21 Jul 2010 21:55
Location: Deventer

Postby Rooziej » 06 Dec 2010 08:19

ah dank jullie wel voor de tips ^^

ik zal het eens gaan proberen dan ^^

(wish me luck :P)
@ Home:
Isamu
Usagi
Yaora
Joshua
Rikugou
Haru-Hanako
Enma
AiYumeko
Coming:

tha_queen_of_chaos
Hound
Hound
Posts: 1203
Joined: 29 Jul 2008 11:49
Location: Krommenie
Contact:

Postby tha_queen_of_chaos » 06 Dec 2010 09:14

wat ik vergeten was te zeggen, was dat je misschien eerst kan oefenen op een goedkoper pruikje of een pruikje wat je toch niet gaat gebruiken.
Dan is het niet zo erg als het nog niet gaat zoals je wilt.
Shacking up with: Megami-limhwa luna, Kami- Soom Lazule, Akuma-Limhwa half elf, Seishin- Soom MD Sphaler
Seishin- Soom MD Sphaler
My livejournal NL BJD Forum

Rooziej
SD13
SD13
Posts: 713
Joined: 21 Jul 2010 21:55
Location: Deventer

Postby Rooziej » 06 Dec 2010 09:28

dat was een goed idee geweest ja, had ik zelf aan kunnen denken.

Maar ben aan het knippen per weft, kost wat langer maar tot nu toe ben ik wel tevreden hoe het gaat. doe het gewoon erg voorzichtig en stukje voor stukje, en dan per weft omhoog. heb er nu wel wat meer vertrouwen in :D
@ Home:
Isamu
Usagi
Yaora
Joshua
Rikugou
Haru-Hanako
Enma
AiYumeko
Coming:

VelvetBat
*Puppetmaster*
*Puppetmaster*
Posts: 2236
Joined: 11 Nov 2007 20:48
Location: Beverwijk
Contact:

Postby VelvetBat » 06 Dec 2010 15:52

Wat ik altijd doe is eerst de pruik natmaken met de sproeifunctie van een plantenspuit. Zo is de pruik wel nat genoeg dat de haren goed blijven zitten, maar ook weer niet te nat waardoor het te zwaar gaat worden.

En daarna kleine beetjes knippen. Zoals eerder gezegd is, je kan beter een klein stukje knippen en daarna nog een klein stukje knippen, dan in 1x te veel te hebben geknipt. Want aangroeien doet het helaas niet meer.

Verder gebruik ik een kappersschaar voor het knippen van pruikjes. Ik vind zo'n schaar vanwege de kleine ribbeltjes prettiger werken dan een normale schaar, omdat de haren iets beter blijven liggen.

En na een stukje knippen steeds weer de haren recht kammen, zodat alles op zijn plaats blijft en je bij het volgende knipje de juiste haren knipt.
Image
Mijn website over mijn dolls: I Live Your Dream

Rooziej
SD13
SD13
Posts: 713
Joined: 21 Jul 2010 21:55
Location: Deventer

Postby Rooziej » 06 Dec 2010 17:07

bedankt meis ^^

ben er vanmorgen een flinke tijd mee bezig geweest, op de weft voor weft manier, dus het duurde lang maar het heeft wel gewerkt. Ik ben best trots op mezelf, en hoewel het niet perfect is, ben ik er toch tevreden mee ^^ en ik heb net als velvetbat zei, een plantenspuit gebruikt, omdat dat makkelijker is.

Bedankt voor alle tips :tea:
@ Home:
Isamu
Usagi
Yaora
Joshua
Rikugou
Haru-Hanako
Enma
AiYumeko
Coming:


Return to “FAQ en Informatie voor Beginners”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests